PL/SQL izstrādātājs

Emergn is a leading expert in digital transformation. We have enabled some of the world’s most iconic companies to be disruptive, create new growth channels, and build better ways to work.
We’re passionate about improving the way people work and motivated by an ambition to help businesses innovate.

Currently, we have a team of 600+ experienced business and technology professionals delivering high-quality services to the world’s innovative and iconic companies, like Walmart, BBC, GSK, SAP, The Economist and others.

In Latvia we are having more than 300 professionals located in Riga, Jelgava, Liepaja, Ventspils.
We are working on high-quality software products, delivering core systems transformation and staying ahead of technology innovation.

Darba pienākumi

  • Piedalīties liela, tehnoloģiski izaicinoša valsts nozīmes projekta realizācijā
  • Darbs profesionālā projekta komandā, izmantojot Oracle Database tehnoloģijas, sekojot Agile Scrum labajai praksei
  • Relāciju datubāzes dizainēšana
  • Datu atlases skatu, procedūru un funkciju izstrāde, darbs ar pakotnēm
  • SQL vaicājumu analīze un optimizācija, vienībtestu izstrāde

Prasības kandidātam

  • Oracle PL/SQL zināšanas un pieredze
  • Vēlme mācīties, komunikācijas un sadarbības prasmes

 Kā papildus priekšrocību uzskatīsim
• Oracle PL/SQL Developer Certified Associate vai Oracle Advanced PL/SQL Developer Certified Professional sertifikāts

Mēs piedāvājam

  • Strādāt ar profesionālām izstrādes komandām, sekojot Agile labajai praksei
  • Mūsdienīgus darba apstākļus starptautiskā kompānijā
  • Uzņēmuma bonusu programmu darbiniekiem

Additional information

Deadline for application:
Nov 30th, 2019
Location:
Riga/ Liepāja/ Ventspils/ Jelgava
Salary (gross):
from 1500 up to 3000 EUR
Contact person:
Zane Skreija
Contact phone:
(+371) 67067406
Website:
Type of job:

LinkedIn Twitter

Rate this job offer

Not rated yet

Similar job offers